SME EKO-FRIENDLY

Či už naša chata alebo apartmány sú obklopené prírodou a zrejme by sme sa necítili úplne fajn, keby sme sa nesnažili správať voči nej čo najzodpovednejšie. To, že používame úsporné žiarovky, ohrev vody nám zabezpečujú solárne panely a na toaletách sú použité dual-flush tlačidlá pre úsporu vody považujeme za samozrejmosť.

 


Čo robíme ekologicky?

RECYKLÁCIA
Rovnako samozrejmá je pre nás (určite aj pre Vás) recyklácia. V našich apartmánoch máte k dispozícii koše na plasty a plechovky, sklo a papier stačí položiť vedľa a my všetko za Vás zrecyklujeme.

KOZMETIKA
Jednorázové balenia kúpeľňovej kozmetiky si od nás ako suvenír neodnesiete, používame produkty spoločnosti Cyprianus. Ich produkty je možné  zakúpiť aj na recepcii, v prípade, že si zabudnete niečo z kozmetiky.  Cyprianus je firma „spod Tatier“ a pre svoje výrobky používajú zdravé tatranské bylinky.

EKO PROGRAM UTERÁKY
Máme vo zvyku každý 3. deň vymeniť Vaše uteráky, avšak ak si želáte uterák vymeniť skôr hoďte ho na zem.


DAŽĎOVÁ ZÁHRADA
Možno Vám toto slovné spojenie nič nehovorí, ale u nás Vám radi názorne toto vodozádržné opatrenie predstavíme. Našu dažďovú záhradu tvoria rastliny a bylinky, vďaka ktorým sa nám darí zachytávať dažďovú vodu a neodteká tak do kanalizácie, ale ostáva v pôde. Hneď vedľa dažďovej záhrady sme osadili relaxačnú hojdačku, takže si môžete v kľude prečítať knižku alebo len tak oddychovať v lone prírody.

POZOROVANIE DIVOKEJ PRÍRODY
Chodia sem srny, jelenice, líšky, veverice, a keď budete mať šťastie zazriete v lese aj hnedé pozadie odchádzajúceho medveďa.

KRMIDLO PRE VTÁKY
Okrem vyššie spomenutých zvierat sa dajú u nás vidieť aj okrídlení krásavci. Deti môžu nakŕmiť vtáčiky a pozorovať drozdy, sýkorky, červienky, stehlíky, drozdy, či z lesa počuť pri práci ďatla.